Archiv zpráv - 2013

23. 6. 2013 - Bronz z Mistrovství světa!
Z berlínského mistrovství světa vezeme historický bronz pro ČR!

Přepište dějiny – vybavil se mi v hlavě památný Zárubův výrok z hokejového Nagana, když Anička v pátek 14. 6. 2013 dostala na krk první medaili z mistrovství světa pro Českou republiku a za slzy v očích jsem se nestyděla :-) Nejsou to ani dva roky, co jsme začínali s kroužkem pro děti, který byl spíš Sokolem s raketou, postupně jsme přidávali na tréninku a výsledky se už od loňského roku dostavují – a Aniččina medaile je zatím nejsladší třešinkou na našem speedmintonovém dortu!!! :-)

....ale teď zase zpátky na začátek naší berlínské výpravy:
Čtvrtek 13. 6. byl opravdu dloooouhý. Z Pardubic jsme odjížděli v pět hodin ráno a až na menší zdržení na dálnici před Berlínem nám pětihodinová cesta uběhla v pohodě. Po příjezdu na místo jsme se rychle „ubytovali“ na „našem“ místě pod lípou (tzn. stejném jako před 2 lety při prvním MS – jen jsme teď zabrali podstatně víc místa :-)) a šli jsme se zaregistrovat. Celkem do mistrovských bojů zasáhlo z našeho klubu 8 dětí a juniorů (devátá byla s námi trénující Blanka) a 3 dospěláci (celkově měla česká výprava 18 členů)!!! Pak rychlé převléknutí do nového reprezentačního oblečení a už jsme seděli na tribunách centrálního stadionu Steffi Graf a drželi palce Michalovi, aby se mu při slavnostním nástupu zástupců všech 32 zemí nezamotala vlajka jako minule mě.... :-) Modré a bílé balonky vypuštěné na konci zahájení se ještě vznášely nad 16 tenisovými antukovými kurty, tedy nad 32 speedovými bojišti, a už na zápasy předkola deblů nastupovali Anička s Lukášem a Eliška s Honzou – ti postoupili do hlavního pavouka a v souboji s reprezentanty Mauricia vedli 15-11 - nakonec prohráli 0-2 :-(, ale získali důležité zkušenosti – a to se také počítá!. Trošku jsme přihlášením těchto našich mladých nadějí zamotali hlavu pořadatelům – nepočítali totiž s tím, že někdo z kategorie U14 se pustí do bojů ve čtyřhře a musely se tak několikrát posunovat časy začátků zápasů ve dvouhře a hlavně u prvního zápasu Aničky to bylo chvíli napínavé – ale nakonec jsme se s rozhodčími domluvili! Kolotoč zápasů naší výpravy pokračoval ve čtvrtek až skoro do deváté hodiny večer, takže jsem litovala, že se nemůžu minimálně rozčtvrtit, abych stíhala své zápasy a povzbuzování dětí. Svou premiéru na MS ve čtvrtek měli všichni z kategorií U14, U18, muži +40 a mixy ve 4hře. Z postupu se radovaly Anička a Eliška; Honza, Kuba a Maty bojovali– někdy i proti soupeřům o hlavu větším, ale nepostoupili, Áňa a Luky ve skupině hráli s pozdějšími vítězi MS a hlavně Honzovi a Lukášovi v U18 chybělo – snad už tradičně :-( - štěstí.... Bohužel jsme hráli všichni ve stejném čase, takže na vlastní oči jsem viděla jen poslední zápas Áni se Slovinkou Knez a velice mile mě potěšil její zlepšený pohyb po kurtu!!!

V pátek 14. 6. se konečně do mistrovských bojů pustil i Michal v kategorii Open division, podařilo se mu obsadit druhé místo ve skupině a postoupit do pavouka K.O, kde byl nad jeho síly Francouz Jonot. Spolu s ním druhý den MS hrály i Anička a Eliška, které na cestě za medailí potkaly Emu Nešťákovou a její taktické údery na jejich backhand – a tentokrát se po obou zápasech usmívala Ema (ale jak se dočtete v části s dojmy dětí, Anička a Eliška rozhodně hlavu nevěší – a to je super!!! :-)

Sobota 15. 6. patřila semi a finálovým zápasům většiny kategorií. Někteří z nás je sledovali, ale většina se vydala na prohlídku největších turistických zajímavostí hlavního města Berlína – jak se dočtete v domácím úkole dětí :-).

A co paní trenérka? Když jsem se v pondělí z rozlosování dozvěděla, že mám ve skupině opět svou oblíbenou „kaderníčku“ – Veresné Osvay z Maďarska, bylo mi jasné, že pro postup ze skupiny bude podmínkou výhra nad Ivetou Štrajanekovou, které jsem měla co vracet za loňský Poprad.....protože čtvrtou ve skupině byla neznámá Němka – takže bylo jasné, že nesmím řešit případný vítr, nenechat se rozhodit – prostě použít hlavu na vymyšlení taktiky a ne na znervoznění sama sebe. No – a abych nemusela čekat dlouho, první soupeřkou byla právě Iveta. První set 13-16 a bylo jasné, že teď do toho musím dát všechno, chci-li si splnit svůj cíl....a k tomu vedla cesta i přes ty mé „oblíbené“ kopce, které zabraly a pomohly mi získat druhý set pro mě. A třetí už byl docela jednoduchý – 16-6 a první podmínka postupu splněna!!:-) Němku jsem si okoukla v zápase s Edit a tušila jsem, že když nepředvedu v reálu, jak se podceňuje soupeř, klapne to – a dva vítězné sety mi to potvrdily – jo jo jo!!! :-) – postup byl doma! Poslední zápas s Maďarkou byl o první místo ve skupině - první set byl super – takový jsem s ní ještě nehrála – fakt speedminton, ne hillyminton – a 11-16....za to ten druhý se mi „povedl“: netrefila jsem kurt a zaslouženě prohrála 1-16.....Z druhé místa jsem v pátek „šla“ proti vítězce 8. skupiny, mě neznámé Němce Lunze. Čekala jsem „nářez“, ale první set jsem vyhrála, druhý získala Andrea a ve třetím 11-16... :-( páté místo bylo blízko, určitě byla hratelná – tak příště!

A na závěr mého krátkého reportíku trochu statistiky: Druhého MS ve speedmintonu se v Berlíně zúčastnilo více než 500 hráčů z 32 zemí a odehráli úctyhodných 1174 zápasů dvouhry a čtyřhry!!!!

Naše výsledky:
3. místo - Anička Andrlová
5. místo - Eliška Andrlová
9. místo - Áňa Zítová, Blanka Podvolecká a Jana Scholzová
17. místo - Honza Baďura, Maty a Kuba Makarovi, Eliška s Honzou Jonášem ve 4hře - stejně jako Jana s Michalem;
19. místo - Lukáš Batala a Honza Jonáš ml.
33. místo - Michal Scholze a Anička s Lukášem ve 4hře
43. místo – Honza Jonáš st.

FOTOGALERIE
MS V BERLÍNĚ OČIMA DĚTÍ


4. 6. 2013 - Mistrovství republiky za námi!
První republikové medaile ve speed badmintonu rozdány!

První červnový den, který ale určitě nebyl letní, se do Pardubic sjeli nadšenci do speed badmintonu a poprali se o první medaile z Mistrvství ČR. Oproti původnímu plánu odehrát turnaj na venkovních antukových kurtech v rámci aklimatizace na MS v Berlíně jsme nakonec vzali zavděk nafukovací halou, ve které se hrála únorová "250ka" - téměř celý den propršelo.

Celkem se na šesti speed badmintonových kurtech představilo 28 hráčů z Pardubic, Prahy, Hanušovic, Olomouce a Brna - a zejména olomoucká výprava neodjížděla s prázdnou! Dan Nevrkla zvítězil mezi muži, když ve finále porazil favorita turnaje Pavla Podvoleckého 18:16 a 16:12; stupně vítězů uzavřel taktéž olomoucký Tomáš Jemelka, který nakonec po třísetovém boji porazil teprve 16ti letého Lukáše Batalu - na toho tak zbyla neoblíbená bramborová medaile, ale na první vystoupení mezi dospělými se nemá určitě za co stydět!

Danovi se v Pardubicích evidentně líbilo, tak aby toho neměl málo, ještě vybojoval s parťákem Jirkou Kašpárkem titul i ve čtyřhře! :-) Naopak další stříbrnou medaili si na krk pověsil Pavel Podvolecký, tentokrát společně s Honzou Jonášem starším. Bronz brala ze dvou třetin dívčí dvojice - Terka Dušková bojovala ze začátku s Marcelem Paťekem, kterého pak nahradila Eliška Andrlová a společně to dotáhly až na bednu - Marcelovi pošleme aspoň diplom :-)
A protože mít jen jednu medaili se evidentně nenosí, Terka nezaváhala ani v žádném zápase kategorie žen a po zásluze si může říkat Mistryně ČR. Pouze s jedinou porážkou turnajem prošla stříbrná Jana Scholzová, třetí místo pak zásluhou lepšího poměru setů získala Katka Peřinová před Áňou Zítovou, pro kterou to byla v 15 letech také premiéra mezi dospělými - a určitě více než podařená!

Zbývá rozdělit poslední sadu medailí - v U14 bojovalo šest dětí z našeho pardubického kroužku a vítězně z tohoto souboje vyšla neporažená Anička Andrlová! Na druhé místo se nakonec po posledních třech vyhraných zápasech díky lepšímu poměru setů vyšvihl Honza Baďura a na Blanku Podvoleckou tak zbyl "jen" bronz - všichni si ale zaslouží velikou pochvalu!!

Obecně mám z mistrovství velice dobrý pocit a jsem rád, že přilákalo i nové zájemce o tento sport, se kterými se - doufám - budeme vídat i nadále. A určitě se těšíme na turnaje v Olomouci, Brně...a jinde :-)

Nyní nás čeká za 14 dní vrchol sezony, Mistrovství světa v Berlíně. Naše výprava bude nakonec ještě o dva členy bohatší, po úspěchu na MČR se k nám přidají i Dan Nevrkla s Jirkou Kašpárkem. V českém turnajovém kalendáři jako další figuruje turnaj v Hanušovicích na začátku srpna, bližší info již brzy.

21. 5. 2013 - Report z Trnavy
Štěstí jsem nechali doma....ale i přesto vezeme bronz!

...tak tolik těsných a třísetových výsledků, jako se nám „povedlo“ 18. května 2013 v trnavské sportovní hale hotelu Empire při 5. Slovak Open, opravdu nepamatuji.....

Naše desetičlenná výprava (6 dětí, 3 rodiče a já) se vydala na cestu v pátek odpoledne dvěma auty. Ubytovali jsme se v „našem“ loňském hotelu Inka – a když jsem se zamyslela, jak jsme se za ten rok posunuli a co jsme už dokázali, hřálo mě to u srdce :-)!!!

Mezi více než 140 příznivci speedmintonu z 12 zemí jsme se neztratili – posuďte sami: Začnu u Áni Zítové: přechod z kategorie U14 do U18 není vůbec jednoduchý a konkurence obrovská. Tím víc mi dělá radost, že Anička se staršími a zkušenějšími hráčkami bojovala a nevzdávala se!

Stejně jsou na tom Honza Jonáš ml. a Lukáš Batala – i mezi mladými muži v U18 je spousta dobrých borců – o to víc potěšil historicky první postup Lukáše do čtvrtfinále, když ve skupině prohrál jen s pozdějším vítězem Bencem Pálinkasem. Super :-)!!! Honza taky nedal svou kůži lacino – jedna výhra a dvakrát prohra 1-2 + vyhraný set s pozdějším finalistou Oliver Vinczem 18-16....věřím, že pomalu, ale jistě se budeme posunovat dál.....:-)

...a už jsme v kategorii U14: u holek se z původních třech skupin po 4 a plánovaném postupu 8 hráček díky neúčasti dvou děvčat výrazně ztížila možnost postupu – dál šly vždy jen dvě nejlepší přímo do semifinále...
Vyrovnanější skupinu los přiřadil Aničce Andrlové, která i přes bojovný výkon prohrála dvakrát ve třech setech s oběma Slovinkami – Lori Škerl i Gabi Droždan....štěstí si i u ní právě vybíralo dovolenou.... S momentálně bodově nejlepší Emou Nešťákovou nakonec prohrála 14-16, 11-16.....ale i pro Aničku velká pochvala za předvedenou hru!

Naše medailová radost – bronzová Eliška Andrlová - ve skupině ztratila zápas jen s pozdější vítězkou Rebekou Škerl, která ji tím vrátila březnovou budapešťskou prohru – tentokrát jejich vzájemný zápas dopadl 7-16, 16-7, 12-16.
V semifinále Eliška nastoupila proti vítězce druhé skupiny Emě – i ta jí oplatila Budapešť stejnou mincí jako Rebeka a z těsného vítězství 16-12 a 16-14 a postupu do finále se nakonec radovala ona.

Z „malých“ kluků byl tentokrát jen Matyáš Makarov – a ode mě má titul největší bojovník – moc příjemné turnajové překvapení :-) :-). Maty si přivezl dvě těsné prohry – z toho jeden tříseťák s Mateuszem Drumlakem – vítězem pardubické 250: 11-16, 21-19, 14-16 a se Slovákem Marcelem Kubicou 16-18 a 17-19....to fakt není spravedlivý :-( ....bojoval jako lev a moc mu přeji, aby si příště už připsal výhru – určitě si ji zaslouží!!!!

No a zbývá moje maličkost: Super zpráva je, že koleno vydrželo a rozhodně nebylo důvodem toho, proč jsem nepostoupila ze skupiny... Za to může trochu moje hlava a nejvíc chybějící fyzička – no, nevím, proč mě tolik překvapilo, že po sedmiměsíční pauze mi to tak neběhá....i já mám na kontě dva tříseťáky – z toho ten rozhodující o postup 14-16, 16-14, 13-16....

Věřím dovolená Štěstěny nepotrvá do nekonečna a usměje se na nás nejdéle při červnovém Mistrovství světa v Berlíně!!!!
Ale hlavně - víme co zlepšovat a na naše „bolístky“ se v tréninkovém finiši zaměříme a zkusíme se jich vyvarovat už příští sobotu při prvním Mistrovství České republiky - neváhejte a přijďte se na nás do Pardubic na Slovany v sobotu 1. června 2013 podívat :-)

1. 5. 2013 - Co nás čeká a na co se těšíme?
Slovenská tisícovka, české mistrovství a německý šampionát

První čtyři měsíce letošního roku nám přinesly zimní přípravu na horách, pardubickou 250 a zlato Elišky na 1 000 v Maďarsku – to připomínám naše další zářezy v kronice nejen klubového, ale v případě lednového soustředění a březnového zlata, i českého speedmintonu!!
Stále s dětmi dvakrát týdně pilně trénujeme – počasí už nám konečně dovolilo hrát venku: v pondělí 29. 4. jsme se rozloučili s H-Centrem ve Starém Hradišti a od prvního květnového pondělí začínáme na novém hřišti – na antuce u polabinské ZŠ 3. Čtvrteční pilování speedmintonových dovedností zůstává na stejném místě, jen jsme se na Slovanech z nafukovací haly přesunuli na antuku – a věřte nám, že tyto zkušenosti se většině z nás budou hodit!!!
Ptáte se kde? Určitě za 40 dní na druhém MS v Berlíně, které má už nyní na svém kontě primát v počtu přihlášených účastníků – 501 z 21 zemí – a mezi nimi my - pardubičtí hráči a hráčky v 7 kategoriích :-)) Nejtěžší konkurenci určitě bude mít Michal – v Open kategorii je registrováno 150 hráčů, tj. maximální možný počet, z 21 zemí. Druhou plně obsazenou jsou „moje“ Ženy +35, kde mě čeká 37 soupeřek s 11 různými vlajkami na reprezentačních dresech. Velký počet borců je i v mužích +40 – zatím 94 zájemců (ze 16 států).
Mezi dětmi a juniory je nejobsazenější klučičí U18, v níž je přihlášeno 40 ze 43 možných nadějí z 9 zemí. Na relativně nejsnadnější boje to zatím vypadá u holek – v U14 je 15 z 27 možných hráček (5 st.) a v U18 20 z 27 (8 st.).
.....ale to jsem se v kalendáři zatoulala až do půlky června a přeskočila dva důležité turnaje před MS, na které se chystáme dříve: za necelé tři neděle – 18. a 19. května 2013 - čeká děti – a konečně i mě :-) – další letošní tisícovka, tentokrát v Trnavě (zatím přihlášených 234 hráčů a hráček). Vedle dvouhry se na Slovensku hraje i 4hra – což je ideální šance na sehrání před MS pro naše juniorské páry Aničku s Lukášem a Elišku s Honzou.
....a tím druhým turnajem před MS je první Mistrovství ČR ve speed badmintonu v sobotu 1. června 2013 v Pardubicích – o něm se ještě zmíníme více – sledujte naše stránky :-)
Pohodové jaro, plné sluníčka a zábavy se speedmintonem!!! :-)

19. 3. 2013 - Report z Budapeště
Historicky první zlato kategorie U14 dívky
Eliška je jednička....aneb ani bacily a sněhová kalamita ji nezastavily!!!


Náš klub opět přepsal českou speedmintonovou historii: Eliška Andrlová v sobotu 16. března 2013 na 5. Hungarian Open v Budapešti vybojovala první juniorské zlato v kategorii U14 dívky pro ČR. Nezastavilo ji nachlazení ani současná světová 3, 5, 7 a 8 (ona sama je 13), s nimiž se potkala ve skupině a pak ve vyřazovacím pavouku - všechny je porazila!!!!:-) ZLATO je naše!!!:-)

Ale tradičně, tj. po pořádku: začátek naší výpravy do Budapešti nebyl ideální – z původně 9 přihlášených dětí jich odjelo 6, doma museli zůstat Maty, Kuba a Anička:-(. A to jsme ještě v pátek dopoledne netušili, že už podruhé nedodržím slib svým svěřencům, týkající se návštěvy termálních lázní – tentokrát ve Štúrovu, kde jsme měli zajištěné ubytování....(na předchozím turnaji nám kvůli nedostatku času nevyšel Aquapark v Popradě).
Cesta ubíhala v pohodě a nic nenasvědčovalo tomu, že místo plánovaných pěti hodin pojedeme o 4 víc....sice jsme věděli o sněhové kalamitě na Slovensku a v Maďarsku, ale doufali jsme, že nás nepotká. Potkala! Takže posledních cca sto km jsme jeli průměrnou rychlostí kolem 30 km/hod., více se na tom ledu a ve sněhových závějích jet nedalo a 2 km před cílem jsme si hodinku postáli v koloně a modlili se, ať před námi neuvízne některý z autobusů nebo náklaďáků (obrázky ve fotogalerii naše cestovní strasti ukazují velice názorně....). A na tomto místě je ideální poděkovat Honzovi a Martinovi za naši bezpečnou dopravu!:-)
Po nechtěné „pauze“ pak už bylo všechno v pohodě: příjemné ubytování, večeře v pizzerii, jedna „partička“ Aktivit a sobotní ranní cesta do Budapešti – to vše klaplo na 1 a před námi byly boje ve skupinách.
Premiéru na „tisícovce“ si úspěšně odbyl Lukáš Batala v U18 – a těžší skupinu snad ani nešlo vymyslet....: hrál s pozdějším vítězem, domácím Bence Pálinkásem, i stříbrným Chorvatem Ivorem Iličem a bronzovým Maďarem Norbertem Héjasem – myslím, že další komentář netřeba.....takže opravdu křest ohněm, ale Luky bojoval statečně!!! - stejně jako druhý debutant Honza Jonáš st. v 40+ a Anička Zítová ve své „nové“ kategorii U18 a skupině s pozdější vítězkou, Chorvatkou Teou Grofelnik.
Gratulace k prvnímu turnajovému vítězství patří i Honzovi Baďurovi v U14, který po dvou prohrách s pozdějším vítězem Chorvatem Leonem Kokotovičem a stříbrným domácím Christophem Gerberem uklidnil nervy a po svém nejlepším turnajovém vystoupení ve skupině si připsal zaslouženou výhru 2-1 nad Chorvatem Tomi Drakulou 12-16, 16-6 a 16-12.
Stejně se povedly dva sety i Viktorce, kdy moc nekopcovala, dobře umisťovala míčky a hýbala se na kurtu – první výhra je určitě za rohem:-)
To Honza Jonáš ml. už ji na svém kontě od soboty má. Při svém premiérovém startu v U18 porazil Slovince Roka Hudoklina a i zápas s Maďarem Peterem Vinczem byl vyrovnaný – ale štěstí si vzalo dovolenou a výsledkem byla prohra 14-16 a 12-16 a postup ze skupiny tentokrát nevyšel – tak příště!!!
A nakonec jsem si nechala cestu Elišky za zlatem: hned v prvním zápase ostrý start - slovinská světová 3 Rebeka Škerl – a vítězství 16-9, 6-16, 16-11. Pak na Eliščině raketě „zůstaly“ Slovenka Bára Ščavnická s Polkou Julii Drumlak a postup ze skupiny z prvního místa byl na světě.
Ve čtvrtfinále si Eliška hladce poradila s Chorvatkou Laurou Barkovič a cestou k prvnímu vítězství na mezinárodním turnaji bylo semifinále se Slovinkou Gabi Droždan a hlavně výborně takticky zvládnutý třetí set: 16-11, 14-16 a 16-9. Očekávanou bitvu se známou soupeřkou ze Slovenska – Emou Nešťákovou – finálový duel nepřinesl a kromě slabší chvilky v prvním setu, kdy nechala Emě stáhnout za stavu 11-1 bodový rozdíl až na 14-10, měla Eliška celé finále pod kontrolou a dovedla ho do vítězného konce 2:0. Zaslouženě si došla pro svoji první zlatou medaili a má tak kompletní sbírku z mezinárodních turnajů. Moje osobní velká gratulace a poděkování za předvedený výkon:-)!!!
PS: .....a ten aquapark nebo termály do třetice určitě klapnou, nebojte!:-)

27. 2. 2013 - Pardubické medailové žně!
V sobotu se v Pardubicích uskutečnil historicky první mezinárodní turnaj - celkem se sešlo 53 hráčů z pěti zemí a na šesti speed badmintonových kurtech v nafukovací hale na Slovanech od rána až do pozdního večera bojovali o medaile a body do mezinárodního žebříčku a s ohledem na ohlasy zúčastněných musím konstatovat, že turnaj se povedl a už se těšíme na další ročníky! :-)
Velice se dařilo také našim hráčům: Terka Dušková zvítězila mezi ženami, Eliška Andrlová vybojovala stříbro v kategorii Dívky U14 a v juniorské čtyřhře s Honzou Jonášem, Max Kotúč byl stříbrný mezi Chlapci U14, Pavel Podvolecký třetí mezi Muži 40+ a společně se svým slovenským parťákem Tiborem Nešťákem i ve čtyřhře, stejně tak Honza Jonáš v U18, Maty Makarov v klučičí U14, Anička Andrlová v holčičí U14 a společně s Viktorkou Vláškovou i v juniorské čtyřhře - dohromady 1 zlato + 4 stříbra + 7 bronzů = 12 medailí!!
Na Slovany se ještě letos vrátíme na minimálně jeden turnaj - 1. června se zde bude konat první Mistrovství ČR ve speed badmintonu, tak doufejme, že se bude zase takhle dařit... :-)
Kompletní výsledky: ZDE
Fotogalerie: ZDE

13. 2. 2013 - Turnaj v Pardubicích už příští víkend!
Už příští sobotu 23. února od 9 hodin ráno se v nafukovací tenisové hale na Slovanech v Pardubicích představí při příležitosti prvního mezinárodního turnaje v pardubicích hráči z ČR, Slovenska, Polska, Maďarska a Německa. V současné době je přihlášeno zhruba 35 hráčů, ti, kteří se ještě přihlásit nestačili, mají ještě přesně týden - uzávěrka přihlášek je ve středu 20. 2. o půlnoci.
Aktuální informace samozřejmě u nás na webu a dále na Facebooku.
PROPOZICE

25. 1. 2013 - Kroniku roku 2013 otevřelo zimní soustředění
Sedm hodin pilného tréninku v hale, dvě lyžovací odpoledne, jedno procházkové odpoledne, super pondělní večer, strávený hraním s nightspeedry, a hooodně hodin různých her – tak by se do jedné věty dalo shrnout 1. dětské speedmintonové soustředění na horách.

V pohodovém prostředí krkonošské Pomezní boudy na česko-polské hranici jsme se od 19. do 22. ledna 2013 opravdu cítili jako doma: díky sympatickým majitelům Hance a Petrovi, díky domácí kuchyni, nad kterou jsme se všichni oblizovali – mňam:-), díky neuvěřitelné blízkosti sjezdovky (10 m) a tělocvičny (1 min. chůze.....) – víc si snad přát ani nelze!! A jsem přesvědčena o tom, že jsme položili základní kámen nové speeďasové tradici – „začátek roku budeme trávit na soustředění na Pomezkách“. Jo – a dětem slibuju, že příště ten budíček o půl hodiny posuneme:-) :-)

....a k tomu „naše“ pětiletá zpravodajka Julinka, která se zamilovala do holek a byla nadšená, že si s námi mohla jít večer zahrát – a brečela, když jsme odjížděli... A máme slíbený obrázek, tak uvidíme....

Nebudu psát víc – myslím, že v případě naší zimní premiéry nejvíc mluví fotky v naší fotogalerii!!!

15. 1. 2013 - Mezinárodní turnaj v Pardubicích!
V sobotu 23. února se bude konat historicky první mezinárodní turnaj v Pardubicích a první letošní mezinárodní turnaj v ČR - Pardubice Speed Badminton Open 2013! Ideální příležitost na začátku sezony nahnat nějaké body bez velkého cestování. Těšíme se na vysokou účast domácích i zahraničních hráčů :-)
Aktuální informace samozřejmě u nás na webu a dále na Facebooku.
PROPOZICE

11. 1. 2013 - Turnaj v Hanušovicích
Všechny vás zveme na speedmintonový turnaj v Hanušovicích, který se uskuteční v sobotu 9.2.2013 v tělocvičně ZŠ Hanušovice. Startovné symbolické, možnost přespání v tělocvičně, doplňkový program, v neděli se uskuteční turnaj deblů ve volejbalu. Příjemná večerní zábava zaručena :-)
Přihlášky Pavlu Podvoleckému na e-mail, propozice.

8. 1. 2013 - Rok 2012 - rok plný premiér českého speedmintonu - i zásluhou našeho klubu!!!
V prosinci 2011 mě na srdci hřály moje 4 medaile z tisícovek v Bratislavě, Budapešti, Poznani a Prahy; nezapomenutelný pocit vlajkonoše z MS v Berlíně a dva měsíce prvních tréninků našeho kroužku pro děti.

V prosinci 2012 mě na srdci hřeje medailí 13:-)!!! – a i když jen jedna je moje – z pražské tisícovky – těší mě daleko víc!!!! Vybojovaly je totiž „moje“ děti na tisícovkách v Praze a Poznani a na 250 v Popradě a Praze. A když si uvědomím, že s některými medailisty jsem se do dubna, resp. do srpna ještě neznala.....je to úžasný úspěch a já věřím, že si svůj zápis do české speedmintonové historie aspoň trochu Honza J., Eliška, Áňa, Anička, Vikča, Honza B. a Kuba uvědomují:-) :-)

Co nám rok 2012 přinesl? Bylo toho spousta: vedle desítek tréninkových hodin v tělocvičně, venku na hřišti ZŠ Spořilov nebo letních pohodových setů na Dukle na trávníku u restaurace Pod košem nesmím zapomenout na první dětský turnaj v dubnu, první účast dětí na tisícovce v květnu v Trnavě, první účast na ME v chorvatské Poreči, první víkendový letní kemp pro děti, první juniorskou medaili v září na Czech Open, další medaile za druhá a třetí místa, první účast na 250, první předvánoční bowling i první vánoční turnaj.....

Je to super, co všechno se nám povedlo, ale my nebudeme spát na vavřínech a jdeme dál: v roce 2013, na jehož začátku – 11. ledna – oslavíme 3. výročí založení klubu SK Speedminton Pardubice - se určitě pokusíme navázat na naše medailové úspěchy a budeme proto trénovat a trénovat a trénovat:-)
A nejen v Pardubicích, ale v lednu vyjedeme na první zimní soustředění na Pomezní boudy, kdy si vyzkoušíme speeďas na sněhu, zalyžujeme si a zdokonalíme se v tělocvičně.
První tisícovkou, na kterou se letos vypravíme, bude březnová Budapešť, rádi bychom vyrazili i do Trnavy, Varšavy a samozřejmě si nenecháme ujít červnové Mistrovství světa v Berlíně. V létě plánujeme týdenní soustředění pro děti – a možná i pro dospěláky, to se ještě uvidí:-) A čeká nás i další premiéra, pod kterou bude podepsaný náš klub – první Mistrovství České republiky ve speedmintonu!!!
Plány máme velké – ale nejdůležitější je, aby nás speedminton pořád bavil, a pak se výsledky určitě dostaví!!! A k tomu přeji nám všem hlavně kupu zdraví – bez toho to opravdu nejde....a přesnou ruku, rychlé nohy a hooodně naštvaných soupeřů:-) :-)

   Archiv zpráv - 2012
   Archiv zpráv - 2011
   Archiv zpráv - 2010