O klubu

Historie speed badmintonového oddílu SK Speedminton Pardubice se začala psát na samém konci roku 2009. Naše první sada byla vánočním dárkem, okamžitě se stala miláčkem rodiny (s odstupem času spíše poloviny rodiny :-) a pak už nabraly věci rychlý spád - kontakt s pražským dodavatelem, spousta nápadů, trocha štěstí, méně spánku...
Jsme prostě jedničky - oddíl SK Speedminton Pardubice jsme založili jako PRVNÍ V REPUBLICE v pondělí 11.1.2010 a ten se tak stal prvním členem České asociace speed badmintonu (ČASB). 20. března jsme úspěšně uspořádali náš první turnaj ve speed badmintonu, hráli jsme v H-centru ve Starém Hradišti u Pardubic! :-) Rozhodně tady naše snažení nekončí, ale spíš začíná: naším cílem je speed badminton popularizovat a šířit, a to nejen ve východních Čechách, ale v celé České republice.
Nejdůležitější je pro nás samozřejmě budování členské základny. Pokud vás speed badminton bude bavit a chtěli byste se mu věnovat (závodně, nebo i jen rekreačně, nic vám nebrání), můžete se stát členem našeho oddílu –
a zároveň spolu s námi průkopníky tohoto sportu nejen na Pardubicku. Dvakrát týdně se pak scházíme a v rámci našich hodin v H-centru, které slouží i jako ukázkové pro nové zájemce, si chodíme zahrát a zatrénovat.
Na podzim roku 2010 jsme se potom rozhodli náš klub zaregistrovat jako občanské sdružení, stalo se tomu tak 27. října. Naším oficiálním názvem tedy je SK Speedminton Pardubice o.s. Věříme, že i tento krok nám pomůže v dalším šíření speed badmintonu mezi širokou veřejnost.
Dalším mezníkem se stal rok 2011, kdy se členové našeho oddílu začali pravidelně účastnit mezinárodních turnajů. Premiéru obstarali Jana Scholzová a Michal Scholze na březnovém turnaji ve slovenském Hlohovci. Během roku pak přibyly účasti Jany na Open turnajích v Bratislavě, Budapešti a Poznani. V srpnu jsme jako čtyřčlenná výprava ve složení Jana, Michal, Terka Dušková a Káťa Peřinová vyrazili reprezentovat na první Mistrovství světa do Berlína a zejména Terka příjemně překvapila děleným 17. místem.
Úterý 4. října pak bude v české speed badmintonové historii navždy zapsáno jako datum prvního kroužku speed badmintonu v ČR - a ne náhodou tomu tak bylo právě v Pardubicích. Kroužek určený pro všechny děti od 10 let v tělocvičně ZŠ Závodu míru vede Jana Scholzová a všichni jsme se začali těšit, až příští rok vyběhnou naše děti na první turnaj! Stalo se tomu nejprve 21. dubna 2012 na Dětském turnaji v Pardubicích, následně o měsíc později jela pětice Anička Zítová, Honzové Baďura a Jonáš, Kuba a Matyáš Makarovi sbírat první mezinárodní zkušenosti na Slovak Open do Trnavy. V červnu pak Anička s Kubou vyrazili v rámci české výpravy na Mistrovství Evropy do chorvatské Poreče, kde obsadili shodně 9. místo. Dosud největšího úspěchu dosáhl Honza Jonáš, který na Czech Speedminton Open 2012 porazil všechny favority a vyhrál kategorii chlapců do 14 let! Postupně řady našich zástupců na turnajích rozšířili Anička a Eliška Andrlovy, Blanka Podvolecká, Viktorka Vlášková, Lukáš Batala a Max Kotúč a stejně tak se kupily i úspěchy a medaile. Na Mistrovství světa 2013 v Berlíně pak z 12 zástupců našeho klubu byla nejúspěšnější Anička Andrlová, která vybojovala bronzovou medaili v kategorii Dívek U14.

...tak, už ve vás hlodá červíček zájmu? :-) Tak neváhejte a ozvěte se, veškeré kontaktní informace naleznete v Kontaktech.       Partnerem Crossminton Pardubice je společnost Wikov z Hronova.
       Partnerem Crossminton Pardubice je H-centrum ve Starém Hradišti u Pardubic.