Kroužek speed badmintonu

MS v Berlíně očima dětí
• Lukáš Batala – Tak z mého pohledu jsem uspěchal první zápas s Adamem Kakulou na který jsem nebyl dostatečně připraven a rozehrán jak se později ukázalo po prohře 0:2. Další zápas byl pro mě velkým překvapením, neboť jsem vůbec nečekal, že se mnou bude mít Bencé Palinkás takové problémy. Po prvním suverénně vyhraném setu pro něho jsem druhý set zabral a vyhrál jsem v poměru 16:11. Třetí set byl vyrovnán až do konce a dokonce jsem měl matchball, avšak z výhodnějšího stavu 15:14 pro mě jsem dokázal udělat 3 velké chyby a zápas skončil stavem 17:15 ku prospěchu Bencého. Třetí zápas byl spíše uklidněním, neboť jsem dokázal Německého soupeře porazit 2:0 na sety (16:7, 16:2).

• Maty Makarov – V Berlíně sem si to hodně užil. Hrálo se v tenisovém centru na antuce, ale U14 Boys a U14 Girls se hráli v tělocvičně. Vyhrál jsem 1 ze 3 her. Jediný český úspěch byla bronzová medaile Aničky. Zrovna když sem nehrál tak jsem fandil nebo si hrál s Adamem Nešťákem, Kubou a Honzou. Ubytování se mi líbilo, protože to tam bylo hezký a měli dobré snídaně. Poslední den jsme vyrazili do města a navštívili jsme Braniborskou bránu a největší vlakové nádraží v Evropě. Hodně se mi to líbilo.

• Kuba Makarov – Já jsem si turnaj v Berlíně velmi užil. Velmi se mi líbilo ubytování i stadion Steffi Graf. Všechny skupiny hrály na antuce, ale moje skupina U14 jsme hráli v tělocvičně hned vedle kurtů. Já jsem nakonec nevyhrál žádný zápas, ale Anička Andrlová vyhrála bronzovou medaili. To byl jediný medailový úspěch naší české reprezentace. V čase, když jsem zrovna nehrál jsem buď sledoval zápasy ostatních nebo jsem se věnoval jiným aktivitám jako třeba stolní fotbal a házení míčem s Honzou. V Motelu jsme měli vynikající snídani. Pochutnávali jsme si na míchaných vejcích na slanině nebo na skvělém sladkém pečivu. V Poslední (třetí den) jsme se byli podívat do centra města. Viděli jsme zde spoustu zajímavých staveb například : hlavní Berlínské nádraží nebo Braniborskou bránu.

• Eliška Andrlová - Bylo to super. Nejvíc se mi líbil výlet po Berlíně. Povedl se mi postup ze skupiny a společně s Honzou jedno vítězství ve čtyřhře. :-D

• Anička Andrlová – V Berlíně se mi líbilo. Nejvíc dvouhra, vybojovala jsem krásné třetí místo. :-D

• Eliška & Anička – Příště už Emu porazíme. :-D

• Honza Jonáš – Se svým výkonem jsem spokojen, akorát jsem měl hold smůlu....

• Honza Baďura - Na MS v Berlíně se mi nejvíce líbilo: stadion Stefi Graff ,organizace ,atmosféra. Zaujal mě zápas BURKHARDT Ulrich proti BENKE József ,což byl finálový zápas v kategorii nad čtyřicet muži.Já jsem hrál tři zápasy a jeden jsem vyhrál. První zápas jsem hrál proti OETZEL Dominik, který jsem prohrál, a to 16:10, 16:6. Druhý zápas jsem hrál proti PETAK Borna, který jsem vyhrál ve třech setech. A poslední zápas jsem prohrál s GERBER Christoph, který skončil druhý. Na MS v Berlíně se mi moc líbilo, protože jsem se seznámil s novými lidmi a je to pro mne nová zkušenost.

• Áňa Zítová – „Raketa ? Boty ? Dres ? Pas ? ….. Mám všechno ?“ ..Říkala sem si těsně před příjezdem na kurty … Kdybych na něco zapomněla byl by průšvih :-( Jistě, že sem měla všechno .. přesvědčila sem se, když jsme přijeli . Hned jak jsme si udělali stanoviště a mamka mi přinesla pas, šli jsme se zaregistrovat . Zjistila jsem, že hraju až večer , byla jsem z toho trochu smutná, ale byla jsem ráda , že jsem nedopadla jako náš předseda klubu Michal, který hrál až následující den . Když už jsem se konečně dostala na kurty, tak jsem první zápas s Ramonou Hoppe(GER) vyhrála . Nevím proč, ale většinou pro mě platí „první vyhrání z kapsy vyhání“. A tak to taky bylo. Samozřejmě, že jsem nemohla porazit následující Mistryni Světa Sašu Kacvinskou, ale s Magdalenou Nickel(GER) když jsem hrála, tak sem celou dobu vyhrávala a až ke konci se hra obrátila a ona mě porazila. S Anjou Rutaj (SLO) jsem to měla vyrovnaný, ale fyzička mě zmohla :-( tenhle zapas sem si , ale nejvic užila . Když jsme šli do centra města, tam to bylo úžasný..! :-) a byla sranda ! :-) Z celkového zájezdu se mi nejvíc líbilo to, že tam skoro všichni na sebe byli strašně hodní.

Vánoční turnaj 2012
Výsledky vánočního turnaje ve dvouhře: TABULKA

Dětské dojmy z Trnavy
Pozdě, ale přeci: děti dostaly po účasti na Slovak Open v Trnavě za úkol napsat buď pár zážitků z turnaje a nebo nakreslit maskota - ještěrku Luise :-)
• Anička Zítová – Speedminton
• Kuba Makarov – ještěrka
• Matyáš Makarov – ještěrka
• Honza Jonáš – No takže, V Trnavě se mi dost líbilo měli tam dost pěknou halu a dost se mi tam dobře hrálo, sice jsem nečekal že se dostanu až tak dopředu, ale byl jsem rád že jsem dostal tak daleko a mohl jsem si zahrát proti opravdovým profíkům a to jakože byli dost hodně dobří hlavně Chorvati ti byli dost dobří a také jsem si s nima dost dobře zahrál. A také s klukama z Pardubic a Aničkou si myslim, že jsem se zkamarádil. A celkově byla sranda. A z turnaje jsem si odvezl hodně zkušeností. S pozdravem Honza :-)

Výlet plný premiér :-)
• Anička Zítová – první česká U14 girl na 1 000 turnaji
• Honza Baďura, Honza Jonáš, Kuba Makarov, Matyáš Makarov – první čeští U14 boys na 1 000 turnaji
• Pro některé první výlet na Slovensko
• Pro některé první jízda taxíkem
• Pro všechny první mezinárodní zkušenosti a porovnání s dětmi ze Slovenska, Slovinska a Chorvatska
...tak to je heslovitě shrnutí první české dětské výpravy na mezinárodním speedmintonovém turnaji 26. – 27. 5. 2012 v Trnavě. Všichni se nebojácně vrhli do soubojů se zahraničními soupeři. Samozřejmě vzhledem k délce tréninku a minimu zkušeností ze zápasů s ostatními dětmi to neměli vůbec jednoduché, ale zvládli to všichni na 1 a Honza Jonáš dokonce i na 1 s *: postoupil mezi posledních 8 a připsal si tak hned 300 bodů do rankingu!!!! Postup mezi poslední 4 – a tím i bronzová medaile – mu utekl v třísetovém boji se Slovincem Jašou Ropem – tak příště!:-) Super a velká gratulace všem!:-)
Měla jsem trochu strach, jak některé prohrané sety v poměru 0-16, 1-16 na mé svěřence zapůsobí, ale moc příjemně mě překvapili: když jsme v sobotu večer na hotelu nad trnavskou pizzou rekapitulovali jejich zápasy, shodli jsme se, že novou zkušenost chceme využít v dalších trénincích, jdeme dál a chceme se zlepšovat!!!
Skvělé – jste bojovníci, děkuji za super přístup a těším se na viděnou na dalších trénincích :-) :-)

Další zápis do historie českého speedmintonu...
...opět patří našemu klubu SK Speedminton Pardubice!:-)
V sobotu 21. dubna 2012 jsme uspořádali P R V N Í   D Ě T S K Ý   T U R N A J ve speedmintonu v České republice na venkovním hřišti ZŠ Spořilov Pardubice.
Vedle našich čtyř dětí z kroužku se k nám přidali svěřenci Jiřiny Hodúrové ze ZŠ Luštěnice u Mladé Boleslavi, kteří přijeli v hojném počtu pěti hráčů a jedné hráčky.
Podstatnou část na úspěchu pardubického klání a jeho super průběhu, plném zajímavých mačů a vyrovnaných setů, mělo i počasí – naše společné modlitby zabraly :-) a chvílemi jsme i litovali, že jsme si na to slunečné odpoledne nevzali i tílka :-)
Zvolili jsme herní systém každý s každým – protože hlavním smyslem toho premiérového setkání mladých vyznavačů speeďasu bylo potkat se s novými soupeři. Vyzkoušeli si také, jak těžké je reagovat na měnící se směr slabého větru a sluneční paprsky. S našimi radami to děti zvládly výborně a udělaly nám svými výkony velkou radost.
A kdo se nakonec radoval nejvíc? Premiérové zlato si z Pardubic odvezl Honza Jonáš, stříbro zůstalo doma zásluhou Matyáše Makarova a třetí příčka patřila přespolní Báře Vodhanelové.
Jsem přesvědčená, že se nám podařilo semínko zájmu o speedminton v nich zasít ještě hlouběji a že naše spolupráce s přespolními se bude rozvíjet a přinese své další ovoce :-)
A ještě musím poděkovat všem rodičům, kteří s námi strávili celé odpoledne – jednak za jejich přítomnost a podporu soutěžících ratolestí, ale také za pomoc při počítání zápasů!:-)
Fotky z turnaje najdete ve fotogalerii: Dětský turnaj Pardubice, 21. 4. 2012

Výsledky: